Osmanlı kültür, ilim ve edebiyat eserlerimizin tanınması ve tanıtılması için bu alanda yeterli bilgi birikimine sahip bireyler yetiştirmektir. Osmanlıca eğitimi ile Osmanlı yazı ve dilini bilmek Türk Dili ve Edebiyatı Tarihi Türk Sanat, medeniyet, hukuk ve iktisat tarihi üzerinde araştırma yapmayı kolaylaştıracaktır.

İçerik : Harfler, Harflerin Başta – Ortada – Sondaki Şekilleri, Yazı Türleri, Ünlü Harflerin Karşılıkları, Ayın ve Hemze Kuralları, Arapça Kelimelerde Ünlüler, Osmanlıca İçin Türkçe Gramer, Rakamlar – Sayılar, Günler – Bölümler –Aylar, Arapça Tamlamalar, Farsça Tamlamalar, Çeviri Ve Trankripsiyon Kuralları.

Katılımcılar   : İlgi duyan herkes katılabilir. Bunlar; Öğrenciler, Kamu Çalışanları ve Kurumsal Toplu Katılım Olabilir.

Kayıt Tarihi   :  Son gün .....................

Eğitim Tarihi : .............. Cumartesi/Pazar 10:00-12:00 Toplam 56 Saat 14 Hafta

Eğitim Yeri    : Cacabey Kampüsü AESEM Binası 

Kurs Ücreti   : Toplam ......... TL (TÜM KAYNAKLAR TARAFIMIZCA KARŞILANACAKTIR)

                     Kurslarda sınıflar 15-20 kişi ile sınırlıdır.

                     AEÜ personeli, eşi ve çocuklarına, AEÜ öğrencilerine %20 indirim (....... TL)

                     Kamu çalışanlarına %15 indirim (........ TL)

                     Programın sonunda katılımcılara «Katılım Belgesi» verilecektir.

 

Nasıl Başvurabilirim? AESEM web sayfası veya sekretarya ile ön kayıt yapabilirsiniz.

*** Ödemelerinizi TC Vakıfbank Kırşehir Şubesi AESEM hesabı olan TR86 0001 5001 5800 7305 3055 59 nolu hesaba;  Ad-Soyad, TC Kimlik Numarası ve Kurs Adı belirterek yatırmanız ve dekontu Merkezimize teslim etmeniz gerekmektedir.

İletişim : Ahi Evran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Cacabey Kampüsü C Blok Eski rektörlük Binası   Tel : 0386 280 48 92 – 93